Korduma Kippuvad Küsimused

Püüame siia koguda vastuseid meile kõige sagedamini esitatavatele küsimustele. Kui teil on küsimus, millele siit vastust ei leia, saatke see e-postiga aadressil matusebyroo@matusebyroo.ee või helistage meie infotelefonile 524 5949.

Soovime oma lähedase surnukeha tuhastada. Kas see tähendab, et peame esmalt pöörduma Tartu või Võru krematooriumi poole?

Ei tähenda. Surnukeha tuhastamisega seonduvat saab vormistada ka Põlva matusebüroos kohapeal. Aitame korraldada surnukeha transpordi krematooriumisse ja urni toomise Põlvasse.

Kas on nii, et kiriklikke matuseid saab korraldada ainult ristitud inimesele ja kõik teised tuleb matta ilmalikult?

Ei sugugi.  Kui on soov korraldada oma lähedasele kiriklik matusetalitus, võib kohalike vaimulikega julgesti ühendust võtta sõltumata sellest, kas lahkunu oli ristitud või mitte. Põlvas saab kiriklikke matusetalitusi korraldada EELK Põlva Maarja koguduse kaudu. Põlva kirikus on circa 600 istekohta. Lisavõimalusena saab kirikus toimuvast leinatalitusest korraldada veebiülekande (privaatse lingiga, nii et seda näevad üksnes inimesed, kellele omaksed soovivad linki jagada).